КОНКУРСИ

 

Наградени участници от Националния литературен конкурс

 

Наградени участници от Националния конкурс за изработване
на театрални кукли на любими литературни герои

 

Уважаеми участници, поради ограниченията породени от разпространението на корона вируса и извънредното положение в страната се наложи датите за провеждане на 22 Национален фестивал на детската книга-Сливен, 2020, в рамките на който се провежда Националният литературен конкурс, да се променят. Новите дати за провеждане на Фестивала са от 23 до 25 септември 2020 г. На специална церемония в дните на Фестивала ще бъдат връчени наградите на отличените участници. Ако ситуацията не позволи провеждането на Фестивала и на новите дати, наградите ще бъдат изпратени по пощата.

 

Наградени участници от Националния литературен конкурс

НЕРАЗКАЗАНИ ИСТОРИИ НА ЕДИН ЛОВЕЦ НА ПРИКЛЮЧЕНИЯ

 

Начална страница

 

ПРОЗА – I възрастова група

/7-10 г./

I награда Стефания Димитрова Митева - 9 г. - гр.Варна
II награда

Магдалена Николаева Кучумбова - 9г. -  гр.Бургас

II награда

Николай Милков Хаджистойчев  - 10г.  - гр.Сливен

III награда

Елена Любомирова Добрева - 10 г. - гр.Варна

III награда

Христо Иванов Стоянов - 9г. - гр.Нова Загора

Поощрение

Стефани Димитрова Попова - 9г. - гр. Пазарджик

Поощрение Елица Данчева Данчева - 10 г. - гр.Сливен
Поощрение Лора Брандт - 8г. - гр.Париж, Франция

В началото

 
  ПРОЗА - II възрастова група
/11-14 г./
I награда Александър Николов - 13г.- гр. Варна
II награда Катрин Марянова Георгиева, 11 г - гр. София
II награда

Десислава Живкова Димитрова -11 г. гр. Карнобат

III награда Слави Димитров Димитров - 13г. - Чирпан
III награда Симона Василева Василева 13г. - гр. Сливен
III награда

Даниел Димитров Бояджиев  - 11г. - гр. Варна

Поощрение Елена Живкова Иванова - 13 г. - гр.София
Поощрение

Камелия Миленова Николова - 11 г.  - гр.Сливен

В началото

 
 

ПРОЗА - III възрастова група

/15-18 г./

I награда Симеон Мариянов Бояджиев -17г. – гр.Троян
II награда Боряна Иванова Цветкова - 18г. - гр.Варна
II награда

Славея  Стефанова Семова - 17 г. - гр.Горна Оряховица

III награда Никола Ставрев Илиев - 18г. - гр.Поморие
III награда Александър Тодоров Габровски - 17г. - гр.Варна
Поощрение Николай Димитров Петков - 16г. - гр.Бургас
Поощрение Ниляй Нургин Шериф -16г., гр.Кърджали

В началото

 

  Поезия – I възрастова група
/7-10 г./
I награда

Фая Гератлиева - 10 г. - гр.Казанлък

II награда

Теодора Тихомирова Тодорова 9г. - гр. Силистра

III награда

Катерина Антонова Тонева-10 г. - гр.Кърджали

Поощрение Беатрис Бориславова Петрова – 10г. - гр.Русе
Поощрение

Рая Енева -9г. - гр.Казанлък

Поощрение Йоана Марио Игнатова - 9г. – гр.София

В началото

  ПОЕЗИЯ - II възрастова група
/11-14 г./
I награда

Рая Атанасова -12 г. - гр. Каварна

II награда

Наталия Георгиева Мирчева - 12г. - гр. Пловдив

III награда

Велимир Красимиров Тодоров - 11 г. - гр.Сливен

Поощрение

Мария Марио Веселинова - 14г. – гр.София

Поощрение

Калоян Милков Хаджистойчев  - 12г. – гр.Сливен

Поощрение

Инна Светославова Дойчинова  - 14г. - гр.Сливен

В началото

 
  Поезия - III възрастова група
/15-18 г./
I награда

Надежда Венциславова Василева  - 16 г. - гр.Шумен

II награда

Деница Милкова Русева - 16г. - гр. Варна

II награда

Божидара Божикова Бойчева - 16г. - гр.Гоце Делчев

III награда

Мария Антонова Тонева - 16 г. - гр.Кърджали

III награда

Кирил Димов -15 год.- гр.Казанлък

Поощрение

Христо Ценков Цонев - 15 г. - гр. Исперих

Поощрение

Дейвид Дечев - 17 г. - гр.Сливен

В началото

 

 

НАГРАДЕНИ УЧАСТНИЦИ

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ИЗРАБОТВАНЕ

НА ТЕАТРАЛНИ КУКЛИ НА ЛЮБИМИ ЛИТЕРАТУРНИ ГЕРОИ - 2020г.

 

Уважаеми участници, поради ограниченията породени от разпространението на корона вируса и извънредното положение в страната се наложи датите за провеждане на 22 Национален фестивал на детската книга-Сливен, 2020, в рамките на който се провежда Националният литературен конкурс, да се променят. Новите дати за провеждане на Фестивала са от 23 до 25 септември 2020 г. На специална церемония в дните на Фестивала ще бъдат връчени наградите на отличените участници. Ако ситуацията не позволи провеждането на Фестивала и на новите дати, наградите ще бъдат изпратени по пощата.

 

  I възрастова група
/7-10 г./
I награда

„Малката русалка” - Марина Ивайлова Маринова - 10г., гр. Бургас  

II награда

„Пипи Дългото чорапче” - София Христова Петканова - 9 г., гр. Казанлък

III награда

„Хензел” - Ралица Стоянова Георгиева - 8 г., гр. Средец, Обл. Бургас

Поощрение

„Цар лъв” - Христо Антонов Модестев - 9 г., гр. Средец, Обл. Бургас

Специална награда за оригинално представяне

Ламята - Максим Явор Нейчев - 7 г., гр. Сливен

В началото

  II възрастова група
/11-14 г./
I награда

„Баба Яга” - Румяна Красимирова Атанасова - 14 г., гр. Първомай

II награда

„Пипи дългото чорапче” и  "Котаракът в чизми" - Христо Василев Струменлиев - 11 г., гр. Бургас

II награда

„Хитър Петър” - Даниел Венциславов Великов - 12 г., гр. Мартен, Общ. Русе

III награда

„Царкинята - Лебед” - Александра Атанасова Динкова - 12г., гр. Велико Търново

III награда „Княз Гвидон” - Йоанна Николаева Пенева - 12г., гр. Велико Търново
Специална награда за оригинално представяне Дон Кихот - Християна Йорданова -14г., гр. Бургас

В началото

 
  III възрастова група
/15-16г./
I награда „Дяволчето Фют” - Теодора Димитрова Стефанова - 15г., гр. Велико Търново
II награда

Не се присъжда

III награда „Котаракът в чизми” - Кристина Димитрова - 15 г., гр. Бургас
Поощрение

„Червената шапчица” - Алекса Кирилова Георгева - 15 г., гр. Бургас

В началото