КОНКУРСИ

 

Национален литературен конкурс "Да уловиш звезда" - Проза

Национален литературен конкурс "Да уловиш звезда" - Поезия

Национален конкурс за изработване на театрални кукли на любими литературни герои

 

Наградени творби от литературния конкурс

Да уловиш звезда

Официалната церемония

по награждаване на участниците

ще се проведе на 10 май 2019г. /петък/ от 10:30 ч.

в Драматичен театър „Ст.Киров” - Голяма зала

Начална страница

 

ПРОЗА – I възрастова група

/7-10 г./

I награда Рени Валентинова Георгиева - 8г., гр. Априлци, обл. Ловеч
II награда Мария Веселинова Кабаджова - 10 г., гр. Сливен
III награда Весела Андреянова Атанасова - 9г., гр.Пловдив
III награда Валентин Валентинов Железов - 10 г., гр.Карнобат
Поощрение Стефани Димитрова Попова - 8г., гр. Пазарджик
Поощрение Ивет Николаева Колева - 10г., гр.Раднево, обл.Стара Загора
Поощрение Катерина Антонова Тонева - 9г., гр. Кърджали

В началото

 
  ПРОЗА - II възрастова група
/11-14 г./
I награда Фабиен Кутев - 14г., гр.Сливен
II награда Йоана Делянова Аврамова - 14г., гр. Хасково
II награда Симона Пламенова Борисова – 14г., гр.Омуртаг
III награда Ивайла Пламенова Чомаковска - 13г., гр. Плевен
III награда Никол Петрова Николинова - 11г., гр. Каварна
Поощрение Цани Стефанова Стефанова -11г. – гр. Сливен
Поощрение Яким Росицов Якимов – 14г., гр. Априлци, обл.Ловеч

В началото

 
 

ПРОЗА - III възрастова група

/15-18 г./

I награда Никола Ставрев Илиев - 16г., гр.Поморие
II награда Виктория Петрова Петрова – 17г., гр.Стара Загора
II награда Светислав Георгиев Тодоров - 16г., гр.София
III награда Иванета Димитрова Пейкова - 18г., гр.Велико Търново
Поощрение Ерик Венциславов Биляров – 17г., гр.Гоце Делчев
Поощрение Валерия Стоянова Попева -17г.,с.Яхиново, общ. Дупница
Поощрение Ниляй Нургин Шериф -15г., гр.Кърджали

В началото

 

  Поезия – I възрастова група
/7-10 г./
I награда Гергана Енчева - 8г., гр. Исперих, обл.Разград
II награда Йоана Хиновска - 10 г., гр. Плевен
III награда Денис Динев - 9 г., гр.Раднево, обл.Стара Загора
III награда Михаил Илиев - 8г., гр.Силистра
Поощрение

Марияна Димитрова - 10 г., гр.Сливен

Поощрение

Николай Хаджистойчев - 9г., гр. Сливен

В началото

  ПОЕЗИЯ - II възрастова група
/11-14 г./
I награда Бенедетта Дженнаро - 11г., гр. Монтана
II награда Кирил Димов - 14 г., гр.Казанлък
III награда Христо Христов - 14 г., гр.Исперих, обл.Разград
III награда Светлин Праматаров – 11 г., гр.София
Поощрение Александра Иванова - 11 г., гр.Велико Търново
Поощрение Александър Йовчев - 14г., гр. Сливен

В началото

 
  Поезия - III възрастова група
/15-18 г./
I награда Славея Славчева – 16г., гр.Димитровград
II награда Деница Русева – 16г., гр.Варна
II награда Йоана Николаева Николова – 18г., София
III награда Дейвид Дечев - 15г., гр.Сливен
III награда Рафет Седатов Исмаилов – 18г., гр. Шумен
Поощрение Ана-Мария Георгиева -18г., гр.Сливен
Поощрение Елена Котова – 16г., гр.Сливен

В началото

 

 

НАГРАДЕНИ УЧАСТНИЦИ

СЕДМИ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ИЗРАБОТВАНЕ

НА ТЕАТРАЛНИ КУКЛИ НА ЛЮБИМИ ЛИТЕРАТУРНИ ГЕРОИ

 

Официалната церемония по награждаване на участниците

ще се проведе на 8 май /сряда/

от 16:00 ч. в Драматичен театър"Стефан Киров"- Фоайе

 

  I възрастова група
/7-10 г./
I награда

„Педя човек” и „Пинокио” - Станислав Георгиев Янков - 9г., гр. Сливен

II награда

„Вълшебник” - Сияна Георгиева Георгиева - 8г., гр. Сливен

III награда

„Стрина Дивда от Голяма Кривда” - Албена Георгиева Паскалева  -  9г., гр. Сливен

III награда

„Пинокио” - Кристиян Атанасов Колев – 9г., гр. Павликени

Поощрение

„Алиса” - Стефани Дечева  - 10г., гр. Сливен и Полина  Димитрова – 10г., гр. Сливен

Поощрение

„Пипи дългото чорапче” - Даниел Илчев Драгов – 10 г., гр. Раднево

В началото

  II възрастова група
/11-14 г./
I награда

„Барон Мюнхаузен” Александра Атанасова Динкова – 11г., гр. Велико Търново

I награда

„Малкият принц” - Теодора Димитрова Стефанова – 13г., гр. Велико Търново

II награда

„Пиеро” - Емел Демирова Емилова  - 13г., гр. Девня

II награда

„Крали Марко” - Стефани Илиева Емилова – 12г., гр. Сливен

III награда

„Червената шапчица” - Петя Захариева Димитрова – 11г., гр. Пловдив

III награда „Котаракът в чизми” - Андреа Драголюб Николов – 11г., гр. София –
III награда

„Вълкът” - Вела Георгиева Близнашка – 12г., гр. София

Поощрение

„Котаракът в чизми” - Николай Валентинов Вълков – 13г., гр. Елхово

Поощрение

„Рапунцел” - Йоана Йорданова – 13г., Ива Плакова – 14г. и Никола Николов – 13г.,  гр. Първомай

В началото

 
  III възрастова група
/15-18 г./
I награда „Карлсон” - Стефан Станиславов Петров – 16г.,  гр. Велико Търново
II награда

Не се присъжда

III награда „Куче” - Златина Радославова Йорданова – 16г., гр. Айтос
Поощрение

„Хитър Петър” - Василена Генова Генова – 15г., гр. Чирпан