Начало

 

Приключиха тържествата Коледа в библиотеката

 

За поредна година библиотекарите от Регионална библиотека Сава ДоброплодниСливен направиха очакването на коледните празници интересно и вълнуващо за децата и тийненджърите от нашия град.

От 1 до 20  декември за тях бяха организирани различни инициативи рождественски беседи, приказен театър, конкурс за коледна картичка и оригинално коледно пожелание Коледна магия. За пръв път тази година бе организиран и  литературен конкурс на тема Писмо до дядо Коледа. Интересът към всички инициативи беше голям и в тях се включиха над 2000 деца и юноши като  в литературния конкурс имаше участници от цялата страна.

В конкурса за коледна картичка Коледна магия се включиха 365 деца на възраст от 4 до 14 години от различни сливенски училища и школи по изкуствата. Най-активни участници в него бяха учениците от НУВасил Левски, II ОУХр.Ботев,   XI СОУК.Константинов,  XIIОУЕлисавета Багряна, Хуманитарна гимназия Дамян Дамянов, Школата по изобразителни изкуства към Детски комплекс-Сливен с р-л С.Великова, Школа по изкуствата Млади виртуози с р-л Е.Терзиева, Школа по приложни изкуства към Детски комплекс Сливен и др.

 

РЕЗУЛТАТИ 

КОНКУРС ЗА КОЛЕДНА КАРТИЧКА КОЛЕДНА МАГИЯ

КАРТИЧКА:

I ВЪЗРАСТОВА ГРУПА /5-6 г./

I НАГРАДА: Ивайла Дженева 6 г., Школа по изобразителни изкуства Млади виртуози

II НАГРАДА: Мария Екатерина Захариева, 6 г., Школа по изобразителни изкуства Млади виртуози

III НАГРАДА: Тихомир Петров 6 г., Детски комплекс, Школа по изобразителни изкуства

III НАГРАДА: Диян Сотиров 6 г., Детски комплекс, Школа по изобразителни изкуства

ПООЩРЕНИЕ: Ивка Захариева 4 г., Школа по изобразителни изкуства Млади виртуози

 

II ВЪЗРАСТОВА ГРУПА /7 10 г./

I НАГРАДА: Цветелина Симеонова 8 г., III ОУ Д-р Иван Селимински

II НАГРАДА: Валерия Танкова 10 г., Детски комплекс, Школа по изобразителни изкуства

II НАГРАДА: Елина Пеева 9 г., Детски комплекс, Школа по изобразителни изкуства

III НАГРАДА: Ванеса Арнаудова 9 г., III в кл., НУ Васил Левски

ПООЩРЕНИЕ:

Мария Петрова 9 г., III б кл., XI СОУ К. Константинов

Лорен Динев V а кл., IV ОУ Димитър Петров

Руслана Йорданова 8г., II б кл., НУ Васил Левски

 

III ВЪЗРАСТОВА ГРУПА /11 14 г./

I НАГРАДА: Йоана Михова VIII б кл. ХГ Дамян Дамянов

II НАГРАДА: Николай Пасков 12 г., Школа по изобразителни изкуства Млади виртуози

II НАГРАДА: Катерина Трайкова 12 г., XII ОУ Елисавета Багряна

III НАГРАДА: Марианна Кирилова 11 г., Школа по изобразителни изкуства Млади виртуози

ПООЩРЕНИЕ:

Сара Атанасова VI а кл. ХГ Дамян Дамянов

Габриела Емилова V б кл. XI СОУ К. Константинов

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА: Полина Русева VI кл., Детски комплекс,  Кръжок Фитодизайн

 

 

ОРИГИНАЛНО КОЛЕДНО ПОЖЕЛАНИЕ:

I НАГРАДА: Александър Конгаров 8 г., II в кл. НУ Васил Левски

II НАГРАДА: Стоян Стоянов Иванов, 10 г., НУ Васил Левски

III НАГРАДА: Росен Стойнов 11 г., V б кл. XII ОУ Елисавета Багряна

 ПООЩРЕНИЕ:

Виктор Синан Бъчваров 8 г., II а кл., НУ Васил Левски

Стефания Стефанова Данчева, 7 г., I б кл., III ОУ Д-р Иван Селимински

 

Подарък

Всички малки и големи,

Как са румени, засмени!

Дядо Коледа в тоз час

Чакаме в захлас,

Че подаръци в чувала има

Да играем цяла зима.

Рудолф със звезди в рогата,

Дърпа през гората

Пълната шейна чудесна

И прескача всяка преспа.

Тичай, Рудолф, тичай, мили!

Скъпи дядо, посети ме!

И в подаръка ми ти вплети

Здраве, щастие и куп мечти!

Стоян Стоянов Иванов, 10 г., НУ Васил Левски 2 място

 

ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС НА ТЕМА: ПИСМО ДО ДЯДО КОЛЕДА

  В литературния конкурс на тема Писмо до дядо Коледа се включиха 225 участника на възраст от 7 до 16г. от над 50 селища от цялата страна.

РЕЗУЛТАТИ

I група

I награда- Радина Иванова Хараламбова - 9 г., гр. Карнобат

 

II награда- Жулиен Атанасов Шайков - 9 г.-гр. Сливен

 

III награда Ивани Ангелова Гуркова - 9 г., Карнобат

 

Поощрителна награда

Кирил Георгиев Димитров -8 г. , гр. Елхово

 

Поощрителна награда

Симона Димитрова Гръкова 8г., Бургас

 

II група

I награда- Мариета Иванова Чонова -11 г., гр. Карлово,

СОУ Христо Проданов 

 

II награда- Ванесса Христова Терзиева -12 г.- Сливен

ПМГ  Добри Чинтулов- 6 б клас  - Сливен

 

III награда - Владимир Минчев Димитров -11 г., - гр. Карнобат

ОУ Христо Смирненски, Литературно ателие Компас

 

Поощрителна награда

Ралица Пламенова Жекова Сливен

ПМГ  Добри Чинтулов- 6 а клас

 

Поощрителна награда

Румен Мариянов Гатев -11 г., гр. Севлиево

СОУ Васил Левски

 

III ГРУПА

I награда

Деметра Орлинова Куздова - 15години - гр. Шумен       

 

II награда

Мартина Диянова Друмева 15 години- Сливен

ПМГ Добри Чинтулов

 

III награда

Мария Атанасова Радева -15години - Сливен

Хуманитарна гимназия Дамян Дамянов     

 

III награда

Маргарита Атанасова Змийчарова 15 години гр. Бургас  

 

Начало страница